KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

Kurbanınız kabul
Bayramınız Mübarek ola..

İnsanların sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla kaynaştıran, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hislerinin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlar insani, millî ve manevi değerlerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir. 
Kurban Bayramı; cömertliğin, rahmetin ve bereketin bol olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulup milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu dinî bayramlarımızdandır. Bayram herkesin birbirini sevgi ve samimiyetle kucaklaması için;iyiliklere, güzelliklere, hayırlara yaklaşmak için bir fırsat görülmeli ve iyi değerlendirilmelidir. 
Bayram günleri sevme sevindirme günleridir. Bu sevinci ailemizle, dostlarımızla, komşularımızla, engelli, hasta, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla, , şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamanın birlik ve beraberlik duygularımızı arttıracağına inanıyorum.
Paylaşma ve dayanışmanın en iyi şekilde sergilendiği güzel ilçemiz Suşehri’nde, hemşerilerimizin bu duygularla bayram günlerini en iyi şekilde değerlendireceğine dair inancım tamdır.

Sevincin hüzne dönüşmemesi için bayram sevincini paylaşma adına yola çıkan halkımızın trafikte dikkatli olup kurallara uymalarını diliyorum.

Bu düşünceler içinde en kalbi ve samimi duygularla bütün vatandaşlarımızın bayramını tebrik eder, Kurban Bayramı’nın tüm Suşehri ve Vadimiz halkına ve ilçemizde misafir olarak bulunan halkımıza sağlık, huzur ve mutluluklara vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılar sunarım.

Kurban Sevgi ve Varlığımızı paylaşmaktır.

Fazlı YÜKSEL
Suşehri Belediye Başkanı