Suşehri ilçesinde, “Gençliğimiz Geleceğimiz” adlı konferans düzenlendi.

Suşehri ilçesinde, “Gençliğimiz Geleceğimiz” adlı konferans düzenlendi.

Suşehri Belediyemiz tarafından düzenlenen Gençlik ve Kültür temalı halk buluşmalarının dördüncüsü çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

Suşehri Belediyesi tarafından Aslan Düğün Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Gelişimci- yazar Sıtkı Aslanhan, "Gençliğimiz ve Geleceğimiz" adlı konferansta katılımcılara bilgi verdi.

Gençliğin önemine değinen Aslanhan“Gençliğini ihmal edenler geleceğini ihya edemezler. Milletlerin geleceğini genç nesiller belirler. Onun için gençliğimizin eğitimi, milli ve manevi değerlerine bağlı, köklerine ve geçmişine sahip çıkan geleceklerini bu temeller üzerinde inşa etmelerini sağlamalıyız. Bu konuda da Anne, Baba ve Öğretmenlere çok önemli görevler düştüğünü belirtmek istiyorum. Ressama sormuşlar mutluluğun resmini çizebilir misiniz, ressamda demiş ki; “ben çizerim de siz anlayabilir misiniz” demiş. Mutluluğun resmini hep beraber çizmek için buraya toplanan coşkulu kalabalığa teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanımız  Fazlı Yüksel ise bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz konferansın önümüzdeki aylarda da devam edeceğini belirterek Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan hocamızı bizlerle buluşturan İstanbul Sancaktepe Belediye Başkanımız Sayın İsmail Erdem’e ve katılımcılara teşekkür ederim. Bu yöndeki sosyal ve kültürel etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.

 

Konferansa, Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Gölova Kaymakamı Erkan İsa Erat, AK Parti Suşehri İlçe Başkanı Rüstem Yüce, AK Parti Sivas il başkan yardımcısı ve Kadın Kolları yönetimi, belediye ve il genel meclis üyelerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.