TATİLİ DEĞERLENDİRELİM,FIRSATA ÇEVİRELİM.

Sevgili Öğrenciler;
Eğitim, sadece öğretmenlerin çocuklara anlattıklarıyla değil, çocukların fiziksel ve sosyal çevrede geçirdikleri yaşantılarla da gerçekleşir. Tatil bir dinlenme süreci olduğu kadar, değişik etkinliklerin de yapılabileceği bir zamandır. Araştırma, inceleme, gözlem yapma ve en önemlisi de bol bol kitap okumaya yönelmelisiniz.

Değerli Veliler;
Eğitimin üç önemli ayağından biri olarak, sizlere öğrencilerimiz üzerindeki emeklerinizden dolayı teşekkür etmek iste...rim. Çocuğunuzun karnesi sizin beklentilerinizi karşılamamış olabilir. Bu durumda onlara, şefkatle yaklaşın. Çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici yaklaşımlar benimseyin. İkinci yarıyılda telafisinin olduğunu unutmayarak onlardan desteklerinizi esirgemeyin.

Vefakar ve Cefakar Eğitimciler;
Her türlü vefakarlığı yaparak eğitimde büyük yol kat ederken, biliyoruz ki zorluklarla ,sıkıntılarla karşılaşıyorsunuz.Ama şunu da biliyoruz ki siz eğitimin önünde yılmadan yorulmadan öğrencilerinize her türlü desteği vermeye devam edeceksiniz.
Birinci yarıyılın sona ermesi nedeniyle emeklerinden dolayı öğretmen ve velilerimize de teşekkür ederim. İkinci yarıyılda başarılarınızı güçlendireceğinize olan inancımla; tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı, huzur içinde geçirecekleri bir faydalı bir tatil diliyorum.

Fazlı YÜKSEL
Belediye Başkanı